روانشناسیویژه ها

قانون کارما چیست؟ انواع آن و کارما چگونه کار میکند؟

ری را :: کارما قانون هدف و نتیجه است. کارما –karma– یک اقدام و عمل است. چه ذهنی یا فیزیکی، فردی یا توسط یک گروه انجام شود و هر اقدامی نتیجه ای دارد.

کارما چیست؟

کارما، به طور کلی چرخه علت و معلول را نشان می دهد. اگرچه مشخصه های آن بستگی به دین دارد و هر عملی که فرد انجام می دهد بر آینده او تاثیر می گذارد.

قانون کارما، شامل کلمات و افکار افراد نیز می شود.

همچنین اقدام افراد دیگر که طبق آن دستورالعملهای فردی انجام شوند. امروزه افراد از کلمه کارما استفاده می کنند که معنای سنتی آن را کاملا در بر نمی گیرد.

برداشت اشتباه از معنی کارما

کارما

اغلب کارما، به اشتباه به معنی شانس و تقدیر یا سرنوشت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کارما به عنوان روشی برای توضیح مشکلات ناگهانی به اشتباه مورد استفاده قرار می گیرد.

کارما، چیزی شبیه عوامل ایجاد کننده و تاثیرات است این بدین معنی است که یک عمل خوب منجر به تاثیر مثبت در آینده خواهد شد. در حالی که یک عمل بد منجر به یک اثر مضر در آینده خواهد شد.

بر اساس یک مقاله در مجله فلسفه شرق و غرب در سال 1988، کارما فقط به ارتباط بین اعمال و نتایج محدود نمی شود. بلکه علت های اخلاقی و نیت انجام اعمال را نیز شامل می شود.

بنابراین اگر کسی کار خوبی را برای قصد بدی انجام دهد مثلا ایجاد یک موسسه خیریه برای تحت تاثیر قرار دان توجه فرد مورد علاقه، این اقدام می تواند غیر اخلاقی باشد و کارمای بد تولید کند.

نکته مهم اینست که کارما، تجدید جسم و تولد دوباره را در برنمی گیرد که در آن بدن یک فرد پس از مرگ، به صورت یک انسان جدید (یا غیر انسانی) متولد شود. تاثیرات اعمال فرد به شکل یک انسان در زندگی آینده او دیده شود، شانس تجربه خوب یا بد داشتن بستگی به اعمال او در زندگی قبلی دارد.

آیا ما میتوانیم کارمای خود را تغییر دهیم؟

انسانها، طبق قوانین طبیعت، برای تمام اعمال اشتباه خود باید به سزای خود برسند.

اما از طریق تکنیک های مدیتیشن خود را به خدا نزدیک می کنند و تصویر کامل خود را به یاد می آورند، نیروی الهی را درک می کنند و به خاطر اشتباهات گذشته رنج نمی کشند.

اما هنگامی که این ویژگی انسانی آنها توسط دیگران بخشیده نشود، این را نتیجه دقیق قانون کارمای خود میدانند.

از نظر دینی کارما، میتواند با شفاعت خداوند تغییر یابد.

عظمت کارما

عظمت کارما

کارما، می تواند بر یک گروه از مردم مانند مذهب تاثیر بگذارد و حتی یک کشور یا سیاره را البته بستگی به اکثریت کارمای افراد دارد.

یک کشور می تواند فتح شود یا خشکسالی و قحطی داشته باشد به دلیل اینکه این کارمای اکثر افراد است. اگرچه تعداد کمی آن کارما را نداشته باشند.

اگر کسانی که این کارما را ندارند، مغناطیس قوی برای وقوع حوادث مخالف داشته باشند، ممکن است آنها را نجات دهند.

اگر همه قوانین کارما را درک کنند، همه ما یک زندگی شادتر در یک جهان روشن خواهیم داشت. چرا؟

از آنجا که ما میتوانیم آگاه باشیم که چگونه زندگی خود را با آن وفق دهیم، بنابراین از واکنش های مداوم، اعمالی که به خاطر اهداف دروغین در زندگی انجام داده ایم رنج نخواهیم برد.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای هر عمل، علت و همچنین یک واکنش وجود دارد.

کارما، از ثمره فعالیت های فیزیکی و ذهنی ما تولید می شود.

فردی ممکن است فعالیت های شایسته ای انجام دهد که واکنش های خوب یا کارما خوب را برای لذت بردن از آینده تولید خواهد کرد. یا فردی ممکن است خودخواهانه عمل کند که برخی آن را فعالیت های گناهکارانه مینامند، که کارمای بد و رنج های آینده را تولید می کند. این فرد را در هر کجای زندگی و یا زندگی آینده دنبال می کند.

از کارما، واکنشی ایجاد می شود که فرد باید تجربه کند و همچنین به نوعی آگاهی فرد نیز بیشتر میشود.

انواع کارما

انواع کارما

کارما عمدتا چهار نوع است:

کارما سانجیتا – Sanchita

منبع گسترده ای از کارما، انباشته شده در گذشته و دیگر تولدهای قبلی است که ثابت بوده است.

به عبارت دیگر، این مجموع کل کارماهای شناخته نشده در طول زمان های بی شمارگذشته است. این کل بدهی کیهانی شماست.

هر لحظه ای از هر روزتان، شما به این بدهی های کیهانی اضافه می کنید یا آن را کاهش می دهید. در انتظار تکمیل شدن برای تولد بعدی شماست.

کارما Praarabdha

بخشی از “سانچیتا کارما” که به منظور تأثیر بر زندگی انسانی یا تجسم کنونی تعیین شده است، Praarabdha نامیده می شود.

به عبارت دیگر، Praarabdha Karma الگو کارمایی (از آن بخشی از کارما Sanchita ) است که به حد نصاب رسیده و توسط شما تجربه می شود و در طول عمر شما به کار برده می شود.

کارما Kriyamana

کارما Kriyamana کارمای روزانه است.

کارما، فوری در زندگی ما ایجاد شده و به دلیل اقدامات آزاد ما است. اشاره به آنهایی دارد که در حال حاضر در مقابل ما هستند تا تصمیم بگیرند و یا عمل کنند. یک روشی است که با کارما آینده ما ترکیب شده است

آنها همچنین می توانند فورا کار کنند. این ها بدهی هایی هستند که ایجاد و کار می کنند.

کارما Aagami

کارما Aagami T krai نقشه کارمایی است که حاصل شایستگی ها و ناشایستگی های دوره حاضر تولد فرد است. به عبارت دیگر این بخشی از کارما است که به دلیل اعمال موجود در زندگی فعلی ایجاد شده است و به کارما Sanchita اضافه می شود.

اگر شما موفق شوید روی بدهی های خود کار کنید، پس بدهی های بیشتر به سانچیتا کارما، اضافه شده و آنها تبدیل به دانه های کارمایی بیشتر می شود و در زندگی آینده بیشتر به شما خدمت می کنند.

↓↓به کانال تلگرام ری را بپیوندید:↓↓

https://t.me/reeraa_psy


↓به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ری را بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
مطالب مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x