روانشناسی

مردان بتا چه نوع شخصیتی دارند؟

مردان بتا به معنای واقعی کلمه مرد زندگی هستند و از صحبت کردن با همسر خود نهایت لذت را می برند.

نکات برگزیده مطلب
  • مردان بتا به معنای واقعی کلمه مرد زندگی هستند.
  • مردان بتا تمایلی به خشونت و یا حکمرانی ندارند.
  • مردان بتا مردانی ولخرج هستند.

مردان بتا به معنای واقعی کلمه مرد زندگی هستند. آنها وقت گذراندن با خانواده را بر هر فعالیت دیگری ترجیح می دهند.

مردان بتا به معنای واقعی کلمه مرد زندگی هستند و از صحبت کردن با همسر خود نهایت لذت را می برند.

خصوصیات شخصیتی مردان بتا

شخصیت بتا

مردان بتا از صحبت کردن با همسر خود نهایت لذت را می برند. آنها  پس از پدر شدن فرزندان را در الویت زندگی قرار می دهند و پدرانی بسیار خوب و در دسترس بشمار می روند.

مردان بتا در کارهای خانه به همسر خود کمک می کنند فقط به این دلیل که عشق خود را ثابت نمایند.

آنها معمولا بیش از آنکه حرف بزنند احساسات خود را در قالب چنین کارهایی بروز می دهند.

مردان بتا مردانی ولخرج هستند از همین رو اولین احساس وظیقه ای که در همسر آنها به وجود می آید مدیریت مالی در زندگی است که مردان بتا از این مدیریت مالی توسط همسر خود استقبال می کنند و بدشان نمی آید که این وظیفه را به دوش همسر خود بگذارند.

در بیش از 70% مواقع ما فقط در یکی از تیپ های شخصیتی بسر می بریم و اینکه در بیشتر مواقع کدام یک از شاخصه ها را بروز می دهیم تیپ شخصیتی کلی ما را توصیف می نماید.

مردان بتا در زندگی زناشویی رضایت همسر خود را مقدم بر رضایت خود قرار می دهند و گاهی این مساله باعث مس شود که احساس کنند بیش از ضرورت به همسر خود امتیاز داده اند و امتیازی دریافت نکرده اند که این مساله باعث دلسردس آنان می شود.

بر خلاف مردان آلفا که ترجیح می دهند هدیه ای روتین و کاربردی برای همسر خود خریداری نمایند، مرد بتا برای خرید هر هدیه روزها و ساعت ها فکر می کند و برای آن برنامه ریزی می نماید.

تفاوت مرد آلفا و مرد بتا

مردان بتا کمترین تمایلی برای خشونت و یا حکمرانی از خود نشان نمی دهند و این خصوصیت آنها گاهی باعث رانده شدن زنان از آنها می شود. چون زنان در مواجهه اولیه با مردان بتا احساس می کنند که آنها تکیه گاههای محکم و قابل اعتمادی بشمار نمی روند.

آیا این خصوصیات ثابت است؟

مهمترین نکته ای که در مورد تیپ آلفا و با باید بدانید و به آن توجه داشته باشید این است که این نوع از تیپ های شخصیتی ثابت و استوار نیستند و معمولا افراد به صورت مرتب بین آنها قرار می گیرند. به این معنا که گاهی در حالت آلفا قرار دارند و گاهی در حالت بتا.

اما بصورت معمول و در بیش از 70% مواقع فقط در یکی از تیپ های شخصیتی بسر می برند و اینکه در بیشتر مواقع کدام یک از شاخصه ها را بروز می دهند تیپ شخصیتی کلی آنها را توصیف می نماید.


↓به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ری را بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x